ISZOMM

Szolidaritás.

Igazságosság.

Cselekvés.

Egy igazságosabb, emberségesebb Magyarországért építjük együtt a jövőt.

ISZOMM logó
Rólunk röviden

Szolidaritás. Igazságosság. Cselekvés.

Az ISZOMM olyan politikai közösség, amely szerint Magyarország nem lehet néhány gazdasági és hatalmi kör magánügye. A politika feladata az emberek képviselete, a közösség védelme és egy tisztességesebb ország építése.

1

Kik vagyunk?

Az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom olyan politikai közösség, amely hisz abban, hogy Magyarország nem lehet néhány gazdasági és hatalmi kör magánügye. Mi azoknak az embereknek a képviseletét tartjuk fontosnak, akik dolgoznak, adót fizetnek, családot tartanak el, közösségeket építenek, mégis gyakran úgy érzik, hogy nincs valódi beleszólásuk az ország sorsába. Az ISZOMM nem kiváltságosok klubja, hanem egy olyan közösség, amely a népképviseletet, a szolidaritást, az esélyegyenlőséget, a jogegyenlőséget, a szabadságot és a tisztességes bánásmódot tekinti alapnak. Azt valljuk, hogy a politika nem lehet pusztán hatalmi technika. A politikának az emberek mindennapi életéből kell kiindulnia: a munkából, a megélhetésből, a lakhatásból, az oktatásból, az egészségből, az idősek biztonságából és a fiatalok jövőjéből. Mi nem tökéletes emberek közössége vagyunk, hanem olyanoké, akik nem akarnak belenyugodni abba, hogy az ország így működjön tovább.

2

Mit képviselünk?

Egy tisztességes országot képviselünk, ahol a hatalom ellenőrizhető, a tőke korlátozható, az ember pedig nem válik kiszolgáltatott eszközzé sem a gazdaság, sem a politika kezében. Számunkra a szabadság nem csak azt jelenti, hogy az ember elvileg bármit megtehet. Valódi szabadság ott van, ahol nem kell félni a megélhetés elvesztésétől, a lakhatási bizonytalanságtól, a munkahelyi kiszolgáltatottságtól vagy attól, hogy a törvény csak a gyengéken kéri számon önmagát. A szolidaritás számunkra nem könyörület, hanem társadalmi alapelv. Egy ország akkor erős, ha nem hagyja magára a betegeket, az időseket, a dolgozó szegényeket, a gyerekeket, a pályakezdőket, a kiszolgáltatott munkavállalókat és azokat, akik átmenetileg vagy tartósan segítségre szorulnak. Képviseljük a dolgozói érdekvédelmet, mert a munkából élő ember nem lehet kiszolgáltatott. Képviseljük a jogegyenlőséget, mert a törvény nem lehet a hatalmasok pajzsa és a gyengék ostora. Képviseljük az esélyegyenlőséget, mert nem fogadjuk el, hogy valaki sorsa már születésekor eldőljön. A gazdaság legyen az emberért. Az állam legyen a közösségért. A hatalom legyen ellenőrizhető. A politika legyen újra népképviselet.

3

Miért most?

Mert túl sokáig néztük, ahogy a közélet az emberek valódi problémái helyett hatalmi játszmákról, személyi harcokról és gazdasági érdekekről szól. Ma Magyarországon sokan dolgoznak úgy, hogy közben nem érzik biztonságban magukat. Sokan fizetik a rendszer terheit, miközben úgy érzik, hogy a döntések nem róluk, nem értük és nem velük együtt születnek. A társadalom egy része kiszorul a lehetőségekből, mások pedig azt tapasztalják, hogy a felemelkedéshez nem elég a munka, a tudás és a tisztesség. Most azért kell megszólalni, mert a politika nem maradhat azok kezében, akik az embereket csak szavazóként, fogyasztóként vagy munkaerőként kezelik. Most azért kell szerveződni, mert a demokrácia nem önmagától működik. Most azért kell cselekedni, mert ha a közösség nem képviseli saját érdekeit, akkor mások fogják eldönteni helyette, milyen országban éljen. Nem állítjuk, hogy mindenre kész válaszunk van. De azt igen, hogy nem lehet tovább halogatni az alapvető kérdéseket: kié a hatalom, kit szolgál a gazdaság, kinek jár biztonság, és van-e még valódi beleszólása az embereknek a saját jövőjükbe. Most kell visszavenni a politikát az emberek életébe. Nem gyűlölettel, nem üres ígéretekkel, hanem szervezéssel, szolidaritással és következetes munkával.

4

Hogyan segíthetsz?

Nem csak akkor segíthetsz, ha politikus akarsz lenni. Egy közösség nem néhány emberből épül, hanem sokféle szerepből, tudásból, tapasztalatból és részvételből. Segíthetsz azzal, hogy elolvasod a programunkat, kérdezel, vitatkozol, visszajelzést adsz. Segíthetsz azzal, hogy megosztod azokat a gondolatokat, amelyekkel egyetértesz. Segíthetsz helyi ügyek felvetésével, szervezéssel, rendezvényeken való részvétellel, szakmai tudással, önkéntes munkával vagy anyagi támogatással. Ha úgy érzed, hogy a jelenlegi rendszer nem képvisel téged, akkor ne maradj egyedül ezzel az érzéssel. A változás nem ott kezdődik, hogy valaki fentről megoldja helyettünk. Ott kezdődik, hogy emberek kapcsolatba lépnek egymással, kimondják a közös érdekeiket, és elkezdenek szerveződni. Nem kérjük, hogy vakon higgy nekünk. Azt kérjük, hogy gondold végig, miben élnél szívesebben: egy olyan országban, ahol a hatalom és a pénz dönt mindenről, vagy egy olyanban, ahol az emberi méltóság, a tisztességes munka, a közösségi felelősség és a valódi népképviselet az alap. Kapcsolódj be. Kérdezz. Segíts. Szervezz. Támogass. Egy tisztességesebb országot nem lehet kívülről várni — azt együtt kell felépíteni.

Egy tisztességesebb országot nem lehet kívülről várni. Azt együtt kell felépíteni: részvétellel, szervezéssel és szolidaritással.