Kicsi eredmény, de nekünk nagy dolog a létezésünk maga. A sajnálatosan a végletekig szétaprózott magyar baloldalon már az is nagy szó, ha egy párt, egy mozgalom integráns módon meg tudja őrizni identitását, vagyis a tőkén túli gondolkodást.
A múlthoz, a jelenhez és a jövőhöz való viszonyunk lényege a tárgyilagosság. Nem kívánunk mentegetőzni, igazodni, de álmodozni sem. Inkább fejlesztjük magunkat, amihez nagy segítséget nyújt a Túl a Tőkén Mozgalom szellemi ernyője. A jelenleg zajló ún. “választási” küzdelemben csak szimbolikusan veszünk részt, hiszen azt a legkevésbé sem társadalmi jövőképek, hanem főleg lopott pénzek és idegen érdekek mögé bújás határoz meg.
A születésnapunkon sem feledkezhetünk meg arról, hogy az imperialista hatalmak gátlástalanul indítanak öldöklő háborúkat, gondolkodás nélkül fojtogatják a saját utakat választó nemzeteket és ezenközben fokozottan pusztítják a természetet, benne az embert. Mi Magyarországon is füstölöghetünk azon, hogy műanyag szívószál helyett papíralapút használjunk, ugyanakkor a nemzetközi nagytőke bűnös érdekei mentén millió és milliárd tonna számra pusztít épületet, anyagot, növényt, állatot és embert. Csak egy naív kérdés: a frontokon harcoló katonák mit isznak, mivel tisztálkodnak, ha egyáltalán, s a nyomunkban maradó kisemmizettek víz helyett mivel szembesülnek?
Nos, ilyen az „ünnepünk” 2026 elején.
ISZOMM
Elnökség